REKLAMA
Znaleziono 10000 wyników
W Rzeszowie powstaje czwarte centrum dystrybucyjne sieci Stokrotka. Będą nowe miejsca pracyartykuł
Pokaż artykuł
W Rzeszowie powstaje czwarte centrum dystrybucyjne sieci Stokrotka. Będą nowe miejsca pracy
Najnowszy, czwarty magazyn dystrybucyjny sieci Stokrotka o powierzchni 26 tys. mkw. powstaje w Rzeszowie. Będzie docelowo zaopatrywać 250 sklepów spożywczych sieci Stokrotka. Obiekt zacznie działać ostatnim kwartale 2023 roku.
Volkswagen rozpoczął rozbudowę instalacji fotowoltaicznej w fabryce we Wrześniartykuł
Pokaż artykuł
Volkswagen rozpoczął rozbudowę instalacji fotowoltaicznej w fabryce we Wrześni
Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, trwa budowa drugiej farmy fotowoltaicznej przy fabryce Volkswagena we Wrześni pod Poznaniem. To jeden z największych projektów solarnych on-site w Europie. Inwestycję realizuje firma Quanta Energy.
[T09051] Ogrodowa 6inwestycja
Pokaż inwestycję
[T09051] Ogrodowa 6
Czarnków, ul. Ogrodowa 6
metraż
702 m2
cena
300 000
[warmińsko-mazurrskie] Warmia i Mazury chce przyciągnąć nowych inwestorówartykuł
Pokaż artykuł
[warmińsko-mazurrskie] Warmia i Mazury chce przyciągnąć nowych inwestorów
Trwa kampania informacyjno-promocyjna w ramach projektu „Warmia i Mazury Pro-Invest 2015”, którego c...
Warszawa: zielony kampus Forest z kredytem na ponad 160 mln euroartykuł
Pokaż artykuł
Warszawa: zielony kampus Forest z kredytem na ponad 160 mln euro
Kampus biurowy Forest będzie jednym z największych projektów biurowych powstających obecnie w Europi...
[Wrocław] Kompleks Dominikański w całości oddany do użytkuartykuł
Pokaż artykuł
[Wrocław] Kompleks Dominikański w całości oddany do użytku
Budynek B kompleksu Dominikański uzyskał ostateczne pozwolenie na użytkowanie. Dominikańsk...
Hyland powiększa centrum badawczo-rozwojowe w Katowicachartykuł
Pokaż artykuł
Hyland powiększa centrum badawczo-rozwojowe w Katowicach
Hyland, wiodący amerykański dostawca usług związanych z wymianą treści, zajmie 2,6 tys. mkw. powierz...
W Gliwicach rusza jedna z najbardziej innowacyjnych inwestycji energetycznych w Polsceartykuł
Pokaż artykuł
W Gliwicach rusza jedna z najbardziej innowacyjnych inwestycji energetycznych w Polsce
Na terenie Centralnej Oczyszczalni Ścieków Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji powstanie pompa ciepła o mocy ponad 12 MWt, która wykorzysta energię odpadową ze ścieków komunalnych. W praktyce oznacza to, że oczyszczona woda ściekowa ogrzeje kilka tysięcy gliwickich mieszkań. Będzie największym tego typu urządzeniem w województwie śląskim i jednym z największych w Polsce.
[Polska] Mieszkanie w mieście czy dom na obrzeżach? [INFOGRAFIKA]artykuł
Pokaż artykuł
[Polska] Mieszkanie w mieście czy dom na obrzeżach? [INFOGRAFIKA]
Cena nowego mieszkania jest często podobna do ceny zakupu gruntu i budowy domu jednorodzinnego. Śred...
Miliony z KPO dla TAURON Nowych Technologii na modernizację oświetlenia w 30 gminach na południu Polskiartykuł
Pokaż artykuł
Miliony z KPO dla TAURON Nowych Technologii na modernizację oświetlenia w 30 gminach na południu Polski
TAURON Nowe Technologie pozyskał za pośrednictwem Banku Gospodarstwa Krajowego 65 mln zł dofinansowania w ramach Krajowego Planu Odbudowy i Zwiększania Odporności. Pieniądze te w całości trafią na unowocześnienie tauronowego oświetlenia drogowego w ponad 30 gminach na południu Polski.
W woj. śląskim powstanie wielka wielkoskalowa fabryka zielonego wodoru!artykuł
Pokaż artykuł
W woj. śląskim powstanie wielka wielkoskalowa fabryka zielonego wodoru!
Szykuje się nowa, olbrzymia inwestycja w województwie śląskim. H2Silesia, projekt wodorowy Polenergii, może otrzymać do 142,77 mln euro. Projekt H2Silesia zakłada budowę wielkoskalowej fabryki zielonego wodoru o mocy ok. 105 MW, która będzie w stanie wyprodukować ok. 13 000 ton tego surowca rocznie. Polenergia to jedyna polska firma objęta programem Hy2Infra.
Spotkanie prezydenta Dudy z amerykańskim biznesem. Tematem rozmów polski atomartykuł
Pokaż artykuł
Spotkanie prezydenta Dudy z amerykańskim biznesem. Tematem rozmów polski atom
W Nowym Jorku, (we wtorek 4 marca - dop red. ) trzeciego dnia wizyty Pary Prezydenckiej w Stanach Zjednoczonych, Prezydent RP Andrzej Duda spotkał się z kierownictwem firmy Westinghouse/Bechtel. To główni wykonawcy projektowanej w Polsce elektrowni jądrowej – liderem konsorcjum na etapie projektowania elektrowni jest Westinghouse, a w czasie budowy będzie Bechtel.
KGHM z pozwoleniami na budowę w Głogowie zespołu farm fotowoltaicznychartykuł
Pokaż artykuł
KGHM z pozwoleniami na budowę w Głogowie zespołu farm fotowoltaicznych
KGHM otrzymał od starosty głogowskiego trzy pozwolenia na budowę zespołu projektów farm fotowoltaicznych o łącznej zainstalowanej mocy 7,5 MW. Inwestycja jest planowana do realizacji na terenie oddziału miedziowej spółki – Huty Miedzi Głogów.
Termomodernizacje budynków – czy polskie firmy w nie inwestują?artykuł
Pokaż artykuł
Termomodernizacje budynków – czy polskie firmy w nie inwestują?
Zgodnie z nowelizacją dyrektywy budynkowej, przyjętą 12 marca 2024 r. przez Parlament Europejski, od 2030 r. wszystkie nowe budynki muszą być zeroemisyjne, a te już istniejące – zmodernizowane. Tym samym termomodernizacja budynków staje się jednym z kluczowych działań mających na celu poprawę ich efektywności energetycznej. W kontekście zmian klimatycznych i rosnących kosztów energii, termomodernizacja to nie tylko istotny krok w kierunku zrównoważonego rozwoju, ale także środek oszczędności finansowych dla właścicieli nieruchomości. Jednak czy polskie firmy są gotowe na inwestycje związane z termomodernizacją?
Grupa ORLEN buduje nowe farmy OZE w Wielkopolsceartykuł
Pokaż artykuł
Grupa ORLEN buduje nowe farmy OZE w Wielkopolsce
Grupa ORLEN stawia kolejne kroki w kierunku realizacji swojej strategii w zakresie rozwoju źródeł odnawialnych. Spółka Energa Green Development – po podpisaniu z Energą Wytwarzaniem przedwstępnych umów inwestycyjnych – wydała polecenie rozpoczęcia prac budowlanych (NTP – ang. notice to proceed) dla nowych farm fotowoltaicznych o łącznej docelowej mocy ok. 68 MW.
Zielone budownictwo – korzyści dla inwestorówartykuł
Pokaż artykuł
Zielone budownictwo – korzyści dla inwestorów
Zielone budownictwo stało się nie tylko modą, ale przede wszystkim opłacalnym i przyszłościowym podejściem do inwestycji w sektorze nieruchomości. Łączy bowiem dbałość o środowisko naturalne z oszczędnościami i rosnącą wartością nieruchomości. Ponadto można przypuszczać, że w perspektywie czasu, na rynku wtórnym pojawią się nieruchomości, które, nie spełniając norm i wymogów określonych przez Unię Europejską, staną się trudno zbywalne, co wpłynie negatywnie na ich wartość rynkową. Dlatego inwestowanie w zielone budynki już dziś się opłaca. Oto jakie trendy związane z tą koncepcją warto wziąć pod uwagę.
Polenergia otworzyła w powiecie żuromińskim jedną z największych farm wiatrowych w Polsceartykuł
Pokaż artykuł
Polenergia otworzyła w powiecie żuromińskim jedną z największych farm wiatrowych w Polsce
Polenergia otworzyła w powiecie żuromińskim (województwo mazowieckie), jedną z największych farm wiatrowych w Polsce. FW Dębsk potrafi zasilić czystą energią aż 183 000 gospodarstw domowych rocznie. To największa inwestycja onshore w historii Grupy i jednocześnie jedna z największych farm wiatrowych w Polsce. Elektrownia składa się z 55 turbin o łącznej mocy 121 MW, które są w stanie wyprodukować czystą energię dla 183 000 gospodarstw domowych rocznie.
E.ON Polska zakończył budowę instalacji odzysku ciepła w hucie ArcelorMittal Poland w Dąbrowie Górniczejartykuł
Pokaż artykuł
E.ON Polska zakończył budowę instalacji odzysku ciepła w hucie ArcelorMittal Poland w Dąbrowie Górniczej
E.ON Polska zakończył budowę instalacji odzysku ciepła w hucie ArcelorMittal Poland w Dąbrowie Górniczej. System jest już w pełni operacyjny i generuje założone oszczędności energetyczne. Obecnie przechodzi końcowe pomiary gwarancyjne. Ta innowacyjna technologia przyczynia się do znacznej redukcji emisji CO2 i poprawy efektywności energetycznej w procesie wytapiania surówki.
Polenergia buduje blisko 40 nowych stacji ładowania w Polsceartykuł
Pokaż artykuł
Polenergia buduje blisko 40 nowych stacji ładowania w Polsce
Polenergia buduje blisko 40 nowych stacji ładowania pojazdów elektrycznych o łącznej mocy prawie 7 MW. Największa polska prywatna grupa energetyczna postawi gęstą sieć punktów ładowania przy Autostradzie A2, która pozwoli między innymi na zasilanie elektrycznych ciężarówek. W sieci Polenergii pojawią się też pierwsze ultraszybkie stacje o mocy 400 kW, wyposażone w kable chłodzone cieczą. Po oddaniu inwestycji do użytkowania Grupa będzie dysponowała liczbą ponad 70 stacji ładowania z planem budowy kilkudziesięciu kolejnych.
Kolejna wielka inwestycja globalnej firmy logistycznej pod Warszawąartykuł
Pokaż artykuł
Kolejna wielka inwestycja globalnej firmy logistycznej pod Warszawą
Kolejna wielka inwestycja logistyczna pod Warszawą. Tym razem duńskiej, globalnej firmy DSV – Global Transport and Logistics. Inwestycja w Wypędach jest pierwszym projektem realizującym nową strategię rozwoju DSV, a także jedną z największych inwestycji tego globalnego operatora logistycznego w Polsce. Nowoczesne centrum logistyczne, które ma być najbardziej ekologicznym obiektem tego typu w Polsce, zostanie otwarte w 2025 roku. Operator wybrał generalnego wykonawcę inwestycji.
REKLAMA